Demirden | ilio imzalı Kaleseramik standına “Mükemmel Mimari” ödülü
2022

Kaleseramik’in, “İyi Bak Dünyana” hareketi çerçevesinde, sürdürülebilirlik temasını odağına alan 2021 yılındaki UNICERA stant tasarımı, dünyasının en önemli yarışmalarından kabul edilen German Design Award’da, “Mükemmel Mimari” ödülüne layık görüldü.

Tasarım ve uygulaması, ülkemizin önde gelen tasarım ofislerinden Demirden | ilio ve Kaleseramik Konsept ve Görsel Tasarım Ekibi’nin ortak çalışması ile gerçekleştirilen Kaleseramik’in UNICERA 2021 stant tasarımı, German Design Award ‘Fuar ve Sergi’ kategorisinde ‘Mükemmel Mimari’ ödülünün sahibi oldu.

 

 

Benzersiz tasarım trendlerini keşfetmek, sergilemek ve tanıma amacını taşıyan German Design Award’da, her yıl yüksek kalibreli ürün ve iletişim tasarımı alanlarından gelen başvurular değerlendiriliyor.

"İyi Bak Dünyana" tasarımının detayları

Tasarım ve uygulamasını Demirden | ilio’nun üstlendiği seramik ve banyo sektörünün önde gelen firmalarından Kale’nin son sergileme tasarımı Unicera fuarında gerçekleşti.

 

 

Kaleseramik’in “İyi Bak Dünyana” konumlandırmasının akılcı ve yenilikçi bir platformda aktarıldığı sergileme tasarımı, sürdürülebilir üretim ve tüketim ilişkisine katkı sağlama sorumluluğunu da hatırlatıyor. Yüzde 80 oranında daha az zemin malzemesinin kullanıldığı, yüzde 91’i geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşan yapı, ziyaretçilere güncel bir deneyim sundu.

 

 

Ziyaretçilerini “İyi Bak Dünyana” kavramının güçlü bir biçimde aktarıldığı dijital deneyim koridoruyla ana sergileme alanına davet eden yapıda, doğadan unsurların yer aldığı animasyon ve Demirden | ilio’nun bu proje için özel olarak tasarladığı posterler, müşteri yolculuğunun başında etkili bir iletişim katmanı olarak görev aldı.


 

Dış cephede kullanılan dekoratif camlar hafif bir yapının ana karakterini oluştururken transparanlığıyla deneyim koridorunu merak uyandıran bir etkiyle dış alana aktarıldı.


 

Deneyim koridoru sonrası ziyaretçiler 3 temel katmandan oluşan sergileme alanının merkezine ulaşırken, yeni ürünlerin sergilendiği yaşam alanları güncel iç mekan trendlerini yansıtırken, sergileme alanını çevreleyen bir dış kabuk görevini de üstlendi.


 

Sergileme alanını baştan sona kavrayan ve “İyi Bak Dünyana” adı verilen uzun duvar boyunca Kale’nin çevreci ürünleri, sanat ve tasarım ile ilişkisi ve sosyal fayda projeleri sergilendi. Sergileme alanının merkezinde ise yeni ürünlerin bir doğa stilizasyonuyla soyut sergilendiği alanlar yer aldı.

 

Yeniden kullanım amacıyla tasarlanan “İyi Bak Dünyana” duvar konstrüksiyonu esnek ve modüler bir yapı imkanı sunarak sürdürülebilir mekan tasarım stratejisine katkı sağladı.


 

Ham ahşap kalasların akılcı bir detay ile birleştirildiği konstrüksiyon, doğal ve samimi bir etkileşim platformu yaratırken, Demirden | ilio’nun bu proje için tasarladığı “İyi Bak Dünyana” posterlerinin doğal bir parçası haline geldiği konstrüksiyon marka iletişiminde de güncel bir deneyim platformu sundu.

ü
Yetkili Servisler ve Hizmetler
Premium Yetkili Servislerimizle Banyonuzu Yenileyin

İşleri ek zaman ve bütçe harcatmadan, her iş için farklı usta aratmadan, anahtar teslim servis veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL
Mimari & Tasarım Hizmetlerimizden Faydalanın

Sonuçların hayalinizi yansıtması için proje teklifi, iç mimar danışmanlığı ve ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanın.

DETAYLI BİLGİ AL
Bize Ulaşın
MÜŞTERİ İLETİŞİM MERKEZİ
0850 800 5253
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI
0(532) 305 52 53
GÖRÜNTÜLÜ ARAYIN
Uzmanımıza Danışın

Mağazalar & Satış Noktaları

Kale güvencesiyle hizmet alabileceğiniz tüm mağaza ve satış noktalarını görün.

SATIŞ NOKTASI BUL
3D Modelleme ile Banyonuzu Baştan Yaratın!

Banyonuzu gerçek ölçülerde tasarlayın, inceleyin, görerek karar verin.

HEMEN DENE
Alternate Text
Üye Olun

Hemen üye olun, beğendiğiniz tüm ürünleri listeleyerek kaydedin, hızlıca bilgi alın.

HEMEN ÜYE OL
İşleminiz Yapılıyor
Lütfen bekleyin
Ülke ve Dil Seçimi
Uygula Vazgeç
Hello
You are accessing the website for International, would you like to continue on this website?
YES, CONTINUE ON INTERNATIONAL NO, GO TO THE WEBSITE FOR TURKIYE
Haber bültenimize kaydolun
Yeni koleksiyonlarımızı keşfetmek ve promosyonlarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.
Aydınlatma Metni ’ne uygun olarak e-posta ile elektronik ticari ileti almayı kabul ediyorum.
Aboneliğiniz Başarıyla Tamamlandı

Hesap detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Hello
You are accessing the website for International, would you like to continue on this website?
Yes, continue on International No, go to the websıte for Turkiye
Paylaş