1. Ana Sayfa
 2. Banyolar
 3. Seramik Banyo Ürünleri
 4. Lavabolar
Lavabolar

Lavabolar

Estetik tasarımları konforlu ve hijyenik bir banyo deneyimiyle buluşturan lavabolarla, kişisel hijyen deneyiminizi zirvede yaşayın.

Sırala
Sırala
20 Ürün
Tüm Filtreler
Kategoriler
Marka
Seri
Renk
Stil
Yüzey
Şekil
Fiyat
Malzeme
Toplam 172 ürün görüntüleniyor.

KALE LAVABOLAR

2.566,80 TL

KALE LAVABOLAR

1.155,60 TL

172 üründen 20 ürün görüntüledin

DAHA FAZLA ÜRÜN GÖR (1/9)

LAVABO

Banyoda kişisel hijyen rutinin bir istasyonu olan lavabolar, seramikten taşa, porselenden cama kadar her biri ayrı estetik ve fonksiyonel özelliklere sahip malzemelerden üretiliyor. Özellikle seramik ve porselen lavabolar, dayanıklılıkları ve stilize görünümleri nedeniyle banyo lavabolarında yaygın olarak tercih ediliyor.

Lavaboların tasarımı, ayaklı lavabolardan gömme lavabolara kadar yıllar içinde önemli ölçüde gelişti. Günümüzün kullanıcıları, lavaboyu genellikle mevcut alan, kullanım gereksinimleri ve kişisel tercihlere göre satın alıyorlar. Örneğin ayaklı lavabolar ankastrelere göre bağımsız olduğu için küçük alanlar için iyi bir seçim olabiliyor; tezgaha monte edilen lavabolar ise altındaki depolama alanı nedeniyle biraz daha büyük banyolar için tercih ediliyor. Yine de siz kendi banyonuz ve arınma-bakım rutinleriniz için Kale Seramik banyo dünyasına bir adım atın ve kendiniz için en ideal lavabo ile orada tanışın. 

Kale Seramik ile her bütçeye uygun lavabo modelleri

<

Öyle dinamik bir sektör ki her geçen gün yeni bir banyo lavabosu tasarımı koleksiyonlara katılıyor. Özellikle de Kale Seramik gibi banyoyu bütüncül bir yaklaşımla ele alan ve banyodaki hemen hemen her ürünü tasarlayarak kullanıcıya sunan bir marka, lavabo koleksiyonlarında da vizyoner oluyor. Siz de banyonuzun şekline, tarzına ve ihtiyaçlarınıza bakarak, farklı bütçelere seslenen seçenekler bulabilir, ürünler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz, ama lavaboları biraz daha yakından tanıdıktan sonra…

Genellikle seramik veya porselen gibi uygun fiyatlı malzemelerden üretilen, duvara monte veya ayaklı lavabolar piyasada yaygın olarak bulunur ve uygun maliyetli olabilirler. Bu da onları sınırlı bütçeye sahip olanlar için popüler bir seçim haline getirmektedir. Orta sınıf bütçeye geçersek, karşımıza tezgaha monte edilen gömme lavaboları görürüz. Daha spesifik stillerde ve tasarımlarda üretildikleri için, onları da lüks görünümlü orta segmente koyabiliriz.

 

Bütçesi daha esnek olanlar için ise tezgah üstü lavabolar düşünülebilir. Bu lavabolar genellikle doğal taş, bakır veya tamperli cam gibi yüksek kaliteli malzemelerden yapılır. Banyoda bir sanat eseri gibi, odak noktası oluştururlar ve zarafet duygusunu yansıtırlar. Son olarak, ankastre lavaboları sayabiliriz. Genellikle üst düzey veya lüks banyolarda görülen bu modeller, özel yapım mermer, granit veya yüksek kaliteli seramik gibi birinci sınıf malzemelerden, genellikle kişiselleştirilmiş tasarım ve özelliklerle üretilirler. 

Türü ne olursa olsun, lavabo seçerken genel banyo stinizi düşünün, işlevselliğini etkili kullanan, yüksek kaliteli ve dayanıklı, akıllı çözümler ve teknolojiler sunan bir lavabo seçin. Kale Seramik markaları sizi, lavabo ve seramik banyo ürünleri dünyasında yapacağınız bu benzersiz yolculuğa ve tüm modellerini tanımaya davet ediyor.

Lavabo modelleri

Banyo lavabolarının farklı stillere, kullanıcı ihtiyaçlarına ve banyo boyutlarına uygun çok sayıda modeli bulunmaktadır. Örneğin klasik görünümüyle öne çıkan ayaklı lavabolar, ayak üzerine monte edilen ve tesisat hatlarını gizleyen bir lavabodan oluşur. Diğer yandan duvara monte lavabolar, özellikle küçük banyolarda alandan tasarruf ederler. Tezgah üstü lavabolar ise stil ve işlevsellik arasında bir denge sağlayarak hem depolama ve organizasyonu sağlayan etajeri tamamlarlar hem de cilt bakım, yüz yıkama, diş fırçalama gibi rutinlerde trafiği kolaylaştırır. Lavabo malzemeleri geleneksel porselen ve seramikten cam, taş, metal ve hatta ahşap gibi daha çağdaş seçeneklere kadar değişir ve her biri banyoya farklı bir estetik ve karakteristik katar.

Ayrıca lavabolar oval, dikdörtgen, kare ve yuvarlak gibi farklı tasarım tercihlerine ve fonksiyonel ihtiyaçlara göre model olarak değişir. Ama bu biraz da sizin banyo dekorasyonun tarzına bağlıdır: Örneğin zen stilinde bir banyonuz varsa, oval seramik veya amorf formlu taş lavabo tercih etmelisiniz. Son olarak lavabo modellerinden bahsederken, teknolojik yenilikler arasında yer alan drenaj sistemleri, su tasarrufu sağlayan fotoselli armatür ve bataryalar gibi kullanıcı rahatlığını ve ekolojik sürdürülebilirliği artıran gelişmeleri de göz ardı edemeyiz.

Lavabo modeli nasıl seçilir?

Banyonun en sık kullanılan ve tüm trafiği yöneten noktalarından biri olması nedeniyle, buraya en uygun banyo lavabosunu satın almanız çok önemlidir. İşte ideal banyo lavabosunu keşfetmek için adım adım bir kılavuz… Yola çıkalım mı?

 1. Adım: Banyoda lavabo alanını belirlemek

Önce banyoda lavabonun yerleşeceği yeri belirleyin ve ölçülerinizi alın. Genel dekorasyon stilini tamamlayan bir lavabo seçmek için, diğer donanımların ve aksesuarlar da dahil olmak üzere, tüm öğelerin vurgusu aynı tarzda olmalı, unutmayın. Ayrıca banyo alanının ölçüleri, lavabonuzun ayaklı mı yoksa etajerli mi olacağı gibi soruların da cevabıdır. Hatta seçenekler arasında duvara monte, tezgah alttan montajlı ve köşe lavabolar gibi seçenekler de yer almalıdır.

 1. Adım: Bütçenizi belirleyin

Çeşitli tür ve markaların fiyat aralıklarını dikkate alarak bir bütçe aralığı belirleyin. Buna da armatür, kurulum, tesisat gibi ekstra maliyetleri ekleyin. Ayrıc modellerin dayanıklılığı ve işlevselliği hakkında bilgi edinmek için müşteri yorumlarını mutlaka inceleyin. Şayet lavabonuzla uyumlu bir bataryaya da ihtiyacınız varsa, Kale Seramik’in lavabo bataryalarını inceleyebilirsiniz.

 1. Adım: Malzemeye karar verme

Lavabonuzun malzemesi de satın alma kararını etkileyen bir konudur. Ancak şunu unutmayın ki, kolayca kir tutmayan ve kolayca temizlenebilen, dayanıklı ve banyo dekoarsyonunuza uyum sağlayacak bir malzeme seçin. Popüler seçenekler arasında seramik, porselen, cam, taş ve ahşap bulunmaktadır.

 1. Adım: Fonksiyon ihtiyaçlarınızı unutmayın

Banyoyu kullanan kişi sayısı ve yaşları, satın alma sırasında göz önünde bulundurulması gereken detaylardır. Örneğin evde küçük çocuğunuz varsa, ona uygun ve rahat kullanımlı bir model seçebilirsiniz.

 1. Adım: Tesisatı kontrol edin

Satın alma işlemini tamamlamadan önce seçilen lavabonun mevcut tesisatla uyumlu olduğundan emin olun. Ayrıca suyun birikmesini önlemek için havzanın yeterli drenaja sahip olduğundan emin olun.

Lavabo fiyatları

Banyo lavabolarının fiyat parametrelerindeki değişkenlik, ürünün kalitesi, marka itibarı, üretim maliyetleri ve ek özelliklerdeki farklılıklara dayanır ve esasen birey ve toplum sağlığının en önemli gündem olduğu zamanlarda, beklentiye uyan ve uzun dönem kullanılabilecek lavaboyu bulmak, fiyatla oranlanamayacak bir şanstır. Yine de lavabo fiyatları ile ilgili biraz fikrimiz olmalı değil mi?

Seramik ve kaideli lavabolar en yaygın kullanılan ve genellikle en uygun fiyatlı seçeneklerdir. Mermer veya granitten yapılmış, alt montajlı lavabolar, seramiğe oranla daha pahalıdır. Duvara monte paslanmaz çelik veya bakır lavabolar ise, dayanıklılıkları ve madeni estetikleri nedeniyle genellikle en yüksek fiyat etiketine sahip olan gruptur. Entegre havlu çubukları, yerleşik sabunluklar veya gelişmiş drenaj sistemleri gibi ek özelliklerin de maliyetinizi etkileyeceğini unutmayın. Ve bir lavabo satın almadan önce, daima ürün incelemelerini, garantiyi ve satış sonrası hizmeti araştırın.

Lavabo seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Lavabo seçerken, ürünün ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalısınız ve bilinçli bir karar vermek için malzemesini, işlevselliğini, estetiğini, boyutunu ve kurulumunu değerlendirerek seçim yapmalısınız.

İsterseniz işe önce malzemeden başlayalım: Lavabonun malzemesi dayanıklılık, bakım ve görünüm açısından çok önemlidir. Yaygın malzemeler arasında seramik, porselen, mermer, paslanmaz çelik, kompozit granit bulunur. İkinci aşamada işlevsellik ve kullanım kolaylığı ile karşılaşıyoruz. Lavabonun boyutu ve oranı, mevcut alan ve kullanıcı ihtiyaçlarına uygun olmalıdır. Ayrıca lavabonun tezgaha, etajere ve banyoya oranını da göz önünde bulundurmalısınız. İyi oranlanmış bir lavabo diğer unsurlarla denge kuracak ve bütünleşik bir görünüm sağlayacaktır. Öte yandan drenaj sistemini de değerlendirin çünkü iyi tasarlanmış bir drenaj sistemi, suyun birikmesini önleyebilir ve temizliği kolaylaştırabilir

Üçüncü aşamada, lavabonun, banyo genel tasarımını ve dekorasyonunu tamamlaması, kısaca estetik yeteneği gelir. Lavabonun şeklini, rengini ve yüzeyini değerlendirerek, çevredeki alanla uyum sağlamasını ve mekanın görsel çekiciliğini tamamlamasını sağlamalısınız. Hatta bu ince karar, lavabo süzgeçlerinde bile geçerlidir. Şayet bataryalarınız bakır ise lavabo süzgecinizde de bakır kullanabilirsiniz. Bu da esasen çok şaşırtıcı ve ince bir kombinasyon olur. ‘Farklı renklerde süzgeç bulabilir miyiz?’ diye soranlar hemen Kale Seramik’in lavabo süzgeçlerini incelemeliler!

>Konfor ve kullanım kolaylığını sağlamak için gereken ergonomini de lavabo seçiminde önemli rol oynar. Lavabonun yüksekliği ve derinliği, sırt, boyun veya omuzları zorlamadan kullanıcıya rahatça uyum sağlamalıdır. Örneğin çok derin bir lavabo, kısa boylu bireylerde rahatsızlık yaratabilir.

Son ve en önemli faktör ise, lavabonun yeşil hareketteki yeridir. Çevresel kaygılara ilişkin farkındalığın artmasıyla birlikte çevre dostu lavaboların seçilmesi daha da önemli hale geldi. Siz de bu hareketin yanındaysanız, sürdürülebilir veya geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış lavaboları tercih edin ve su tüketimini azaltmak için su tasarrufu sağlayan özellikleri lavabonuzda mutlaka arayın.

Klozet kapağı nasıl takılır?

Tuvaletler, zararlı mikropların ve bakterilerin çoğalabileceği bir yer ve potansiyel enfeksiyon kaynağı olabilirler: Bu nedenle işe başlamadan önce mutlaka önlem almalısınız. Öncelikle eski klozet kapağını çıkarırken daima temizlik eldivenleri kullanın, hatta onu çıkarmadan önce iyice temizleyin. Daha sonra klozet kapağını çıkarın ve tüm tuvaleti antibakteriyel bir sprey ile iyice temizleyin. Klozet kapağını, klozete sabitleyen somunları çıkarmak için bir pense veya ayarlanabilir anahtar setine ihtiyacınız olabilir (bunlar genellikle kanatlı somunlardır). Somunları kapatan plastik kapakları çıkarmak için düz uçlu bir tornavidaya da ihtiyacınız olabilir.

Çoğu klozet kapağı, tuvalete somun gibi bağlantı parçalarıyla bağlanır. Bunlar, genellikle kapağın arkasındaki plastik kapaklarla gizlenen iki cıvatayla bir arada tutulur. Somunların üzerinde plastik kapaklar varsa bunları çıkarmak için düz uçlu tornavida kullanın. Kapakları dikkatli bir şekilde çıkardıktan sonra klozet kapağını sabitleyen kelebek somunlu vidaların üst kısmını göreceksiniz. Bu somunlar genellikle plastiktir. Somunları gevşetin ve çıkarın.

En sonunda kapağı çıkartın ve yenisini takmaya başlayın: (Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, eski klozet kapağınızı çıkardıktan sonra, antibakteriyel spreyle tüm tuvaleti iyice temizleyin) Esasen, yeni bir klozet kapağı takmak, çıkarma işleminin tam tersidir. İlk olarak, cıvataları tuvalet sabitleme deliklerinden geçirerek yeni bağlantı parçalarını hizalayın ve takın. Koltuğunuzun klozetinizin çevresine eşit şekilde oturduğundan ve ortaladığından emin olun. Koltuğun konumundan memnun kaldığınızda kanatlı somunları sabitlemek için pense kullanın. Yeni klozet kapağını takınca, somunları aşırı sıkmamaya dikkat edin. Dahası, plastik cıvatalar kırılabilirler. Yeni klozet kapağıyla birlikte plastik kapaklar verilmişse, bunları cıvataların üzerine, kanatlı somunların üzerine doğru bastırarak yerine oturtun.

Lavabo montajı nasıl yapılır?

Bir lavabonun montajı, tesisat armatürlerinin bağlanmasını ve sızıntısız bir kurulumun sağlanmasını içeren titiz bir çalışma yapmalısınız demektir. Gerekli malzemeler ve araçlarınız, bir batarya, inşaat macunu, teflon bandı, İngiliz anahtarı, boru anahtarı, boru bağlantı parçaları, yardım hatları, kova, havlu, silikon dolgu macunu, kanal kilitleme pensesi.

Çalışma alanını hazırlayın

>Başlamadan önce su kaynağının kapalı olduğundan ve çalışma alanında herhangi bir kalıntı bulunmadığından emin olun. Kurulum sırasında su damlamalarını önlemek için çalışma alanının altına havlu koyun.

Batarya montajı

Standart üretici talimatları, bataryanın lavabonun takılmasını, somunlarla sabitlenmesini ve sıkı bir bağlantının sağlanmasını içerir. Su sızıntısını önlemek için musluğun tabanına bir parça macun veya silikon dolgu uygulayabilirsiniz.

Lavaboyu tezgah üzerine sabitleyin

Lavaboyu, tezgah üzerinde belirlenen konuma yerleştirin. Birlikte verilen montaj klipslerini veya braketleri kullanarak sabitleyin ve lavabo ile tezgah arasında herhangi bir su sızıntısını önlemek için lavabonun çevresini silikon dolguyla kapatın.

 • Besleme hatlarının bağlanması:

Besleme hatlarını musluk uçlarına monte ederek tam oturmasını sağlayın. Bağlantıları güvenli bir şekilde sıkmak için bir anahtar kullanarak besleme hatlarının diğer ucunu kesme vanalarına takın. Dişlerin zarar görmesini önlemek için aşırı sıkmaktan kaçının.

 • Gideri tesisatını kurma:

Gider tesisatının çevresine conta ve silikon dolgu uygulayın. Somunu lavabonun alt kısmından vidalayarak düzeneği sabitleyin. 

 • Sızıntıların kontrolü

Tüm bileşenleri monte ettikten sonra, suyu yavaşça açın ve tüm bağlantı noktalarında herhangi bir sızıntı belirtisi olup olmadığını dikkatle inceleyin. Bir sızıntı tespit edilirse, su kaynağını derhal kapatın ve bağlantıları gerektiği gibi sıkın.

Devamını göster
Yetkili Servisler ve Hizmetler
Premium Yetkili Servislerimizle Banyonuzu Yenileyin

İşleri ek zaman ve bütçe harcatmadan, her iş için farklı usta aratmadan, anahtar teslim servis veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL
Mimari & Tasarım Hizmetlerimizden Faydalanın

Sonuçların hayalinizi yansıtması için proje teklifi, iç mimar danışmanlığı ve ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanın.

DETAYLI BİLGİ AL
Bize Ulaşın
MÜŞTERİ İLETİŞİM MERKEZİ
0850 800 5253
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI
0(532) 305 52 53
GÖRÜNTÜLÜ ARAYIN
Uzmanımıza Danışın

Mağazalar & Satış Noktaları

Kale güvencesiyle hizmet alabileceğiniz tüm mağaza ve satış noktalarını görün.

SATIŞ NOKTASI BUL
3D Modelleme ile Banyonuzu Baştan Yaratın!

Banyonuzu gerçek ölçülerde tasarlayın, inceleyin, görerek karar verin.

HEMEN DENE
Alternate Text
Üye Olun

Hemen üye olun, beğendiğiniz tüm ürünleri listeleyerek kaydedin, hızlıca bilgi alın.

HEMEN ÜYE OL
Ülke ve Dil Seçimi
Uygula Vazgeç
Haber bültenimize kaydolun
Yeni koleksiyonlarımızı keşfetmek ve promosyonlarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.
Aboneliğiniz Başarıyla Tamamlandı