1. Ana Sayfa
 2. Banyolar
 3. Banyo Mobilyaları
 4. Banyo Dolapları
Banyo Dolapları

Banyo Dolapları

Her zevke hitap eden zamansız tasarımlar Kale Banyo dolaplarında... En büyük malzemelerinize bile yer açan ve banyonuzdaki depolama alanlarını artıran dolaplardan dilediğinizi seçin, zevklerinizi mekanlarınıza yansıtın.

Sırala
Sırala
20 Ürün
Tüm Filtreler
Marka
Seri
Renk
Stil
Şekil
Fiyat
Malzeme
Toplam 144 ürün görüntüleniyor.

KALE BANYO DOLAPLARI

15.599,10 TL

144 üründen 20 ürün görüntüledin

DAHA FAZLA ÜRÜN GÖR (1/8)

<h1>BANYO DOLAPLARI</h1>Tam anlamıyla bir hız trenine dönüşen günümüz yaşamında adeta bir kişisel sığınak olarak tanımladığımız evlerimiz (özellikle de banyolarımız), kendi içlerinde önemli ölçüde gelişerek fonksiyon odaklı alanlardan konfor ve rahatlama cennetlerine dönüştüler. Artık banyo dediğimizde gözümüzün önüne gelen kelimeler ‘hijyen, yıkanma, temizlik’ değil; ‘kişisel bakım, rahatlama, terapi, dinlenme’ de bu şemsiyenin altına giriyor. Bugünün modern banyoları, bireylerin ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına uyum sağlayan çok yönlü bir rol oynuyorlar.

 

Elbette ki her dominant mekanda olduğu gibi banyolarda da organizasyon, depolama ve saklama düzeni bir sistem işi. Burada da yaşamı pratikleştiren, teknoloji ile uyumlanabilen, adeta banyoda bir asistan gibi fayda sağlayan dolaplar devreye giriyor. Banyonun genel işlevselliğinin ve estetik çekiciliğinin ayrılmaz bileşeni olan banyo dolapları, çok işlevli depolama üniteleri olmanın yanı sıra, kullanıcıların banyo malzemelerini düzenlemelerine ve saklamalarına olanak tanıyorlar. Daha geniş anlamda, banyo dolapları, rahatlığı artırmada, alanı maksimize etmede ve bir banyonun stilini belirginleştirmede en önemli mobilyalar arasında.

 

<h2>Kale Seramik ile her bütçeye uygun banyo dolapları</h2>

 

Başta ıslak mekanlar olmak üzere, tüm alanlara yönelik mimari ve dekoratif ürünler sunan, günümüzde de bir yaşam markasına dönüşen Kale Seramik, yüzey kaplama malzemeleri ve türevi ürünlerinin dışında, bir banyoyu baştan sona hazırlayabilecek tüm yapı ürünlerini kullanıcılarına sunuyor. Bunu yaparken de, birbirinden farklı stillerden ilham aldığı gibi, birbirinden ayrı bütçelere de seslenebiliyor. 

Kale Seramik koleksiyonlarındaki banyo dolapları, farklı ölçek ve bütçeye sahip banyo alanlarının optimizasyonunda hem işlevsellik hem de estetik çözüm sunarken malzeme, modül çeşitliliği, tasarım detayı gibi özelliklere göre kullanıcılar da farklı fiyatlı seçenekler bulabiliyorlar. Kale Seramik banyo koleksiyonlarındaki duvara monte dolaplardan solo kabinlere kadar tasarım çeşitliliği de, alıcıların bütçe tercihlerine göre seçim yapmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, Kale Seramik banyo dolapları arasındaki tüm seçenekleri keşfederek yalnızca işlevsel ve şık değil, aynı zamanda uygun fiyatlı banyo depolaması çözümüne de ulaşmış oluyorlar. Şayet siz de Kale Seramik çatısı altındaki tüm banyo mobilyaları ile tanışmak isterseniz kendinizi bambaşka bir dünyaya adım atmaya hazırlayın. <h2>Banyo dolabı modelleri<h2>

 

Modern yaşamda, fonksiyon ve bütüncül yenilenme odaklı bir alan olarak kabul edilen banyolar, temsil ettikleri stili, mobilya ve dekorasyon düzeniyle ortaya koyarlar. Ancak dolaplar genellikle, yeteneklerine ve işlevlerine göre kategorize edilir.

 

 • Duvar dolapları, alandan tasarruf sağlar ve kompakt banyoların vazgeçilmezleridir. Bu dolaplar zemin üzerinde konumlanma yerine duvara monte oldukları için, banyoda hiç kullanılmayan yükseklikleri değerlendirmeye ve zeminin kolay temizlenmesini sağlarlar. 
 • Bağımsız dolaplar bağlantısızdır. Kolay hareket edebildikleri için farklı köşelere konumlanabilirler. Genellikle sıklıkla kullanılmayan ve yeri sabit olmayan ürünleri saklamak için değerlendirilirler çünkü bağımsız dolaplar, ekstra depolama yapabilmek için kullanılan görev mobilyalarıdır. 
 • Etajer dolapları, lavabo altı dolap olarak da adlandırılır ve en sık kullanılan ürünleri organize ettiği için, tasarımı ve kullanımı pratik olmalıdır. Etajer dolaplarında lavabolar tezgaha yerleşik veya tezgaha gömülü olarak konumlanır; bu da çekmecelerin, iç dolapların ve bölümlerin boyutlarını etkiler. Elbette ki her etajer dolabı, üzerindeki lavabo ve banyo armatürü ile tamamlanmak ister. 
 • Köşe dolaplar, ek depolama için kullanılır ve özellikle de küçük banyolarda tercih edilirler. Banyoda kullanılmayan köşeleri optimize ettikleri için, mekansal kısıtlamaları işlevsellik ve görsel çekicilik ile güçlendirirler.

 

<h2>Banyo dolabı nasıl seçilir?</h2>

 

Banyonuzun şekline, dekorasyon stiline ve bütçenize en uygun banyo dolabını seçerken, ilk kriterleriniz ürünlerin dayanıklılığı (çünkü ıslak mekanda kullanılacaktır), pratikliği (çekmeceler, raflar, bölümler) ve size ne kadar alan bıraktıkları olmalıdır. Gelin adım adım ideal banyo dolaplarına doğru ilerleyelim:

 

 1. adım: Alanınızı ölçün

      Banyo dolabı seçmeden önce, hangi modülün nereye yerleşeceğine karar verebilmek ve gereken orantılamayı yapabilmek için banyonuzu üç boyutta ölçün. Banyonun genişliği, derinliği ve yüksekliğini göz önünde bulundururken kapıların ve çekmecelerin rahatça açılabilmesi için yeterli alan olup olmadığını da kontrol edin.

 

 1. adım: Tarzınızı tanımlayın

      Banyonuz, dekorasyon kimliğinizin ve zevkinizin yansımasıdır. Evinizin tüm dekorasyonuna uyumlu bir banyo istiyorsanız, genel atmosferi devam ettiren bir renk şeması ve malzemeler seçmelisiniz.

 

 1. adım: İhtiyaçlarınızı listeleyin

      Hangi eşyanızı hangi sıklıkta kullandığınıza göre, ne kadar dolaba, çekmeceye veya rafa ihtiyacınız olduğunu, hangilerinin açık-kapalı olacağına, nerede konumlanacaklarına karar verin. Erişilebilir olmalarına, birbirlerini engellemediklerine, sizin trafiğinize engel olmadıklarına dikkat edin.

 

 1. adım: Detayları önemseyin

Bazen banyoların fiziksel şartları, satın alma kararlarını etkiler: Örneğin banyonuz aşırı nemli bir ortamsa, buna dayanabilecek nitelikte malzemelerden üretilmiş dolaplar almalısınız. Gömme rezervuarlar, lavabo sifonları, süzgeçler gibi tamamlayıcı ürünlerin de en az mekanda görünen aksesuarlar kadar dayanıklı olması gerekir. Bunlarla ilgili detaylı ürün listeleri ve seçenekleri için Kale Seramik koleksiyonları sizi bekliyor. 

 

Diğer yandan menteşeler, çekmece rayları ve kulplar dolaplarda kalite seviyesini gösteren işaretlerdir. Banyo aksesuarları konusunda özenli seçim yapanlardansanız, hem kaliteli hem de stil sahibi ürünler için başvuru kaynağınız Kale Seramik olmalı.  Ek olarak bazı banyolar, erişme engelli veya ileri yaşta bireyler için özel aksesuarlar ve yardımcı ürünlerle donatılmaktadır. İşte 360 derecede erişilebilirlik beklentilerine göre tasarlanmış özel aksesuar ürünlerini de Kale Seramik koleksiyonlarında bulabilirsiniz. 

 

<h3>Boyut seçimine göre banyo dolabı:</h3>

Şayet banyonuz küçük, dar veya çokgenli bir mekan ise, doğru boyutta bir dolap seçmek, kullanışlılık ve oran dengesi sağlamak açısından çok önemlidir. Banyo dolaplarının yerleşecekleri yerin mevcut genişliği, derinliği ve yüksekliği, kapakların rahatça açılmasında herhangi bir engel bulunmaması, hareket için yeterli alan olması, dolapların fazla dolmadan, temel ihtiyaçlarınızı barındırabilecek büyüklükte olması gibi konular, bu seçimde çok önemlidir. Şayet odak noktası yaratmak istiyorsanız, mekanda büyük durabilecek parçalar seçebilirsiniz, ama dikkat çekmesini istemiyorsanız olabildiğince standart ölçülere bağlı kalın.

 

<h3>Renk seçimine göre banyo dolabı:</h3>

Şunu unutmayın ki, bir renk tüm mekanın imajını ve aurasını baştan sona değiştirebilir. Dolayısıyla oldukça nazik bir yerdeyiz: Banyo dolaplarını renklere göre seçecekseniz, önce banyonun temel renklerini (duvarların, zeminin, fayansların, tekstillerin) belirlemesiniz, daha sonra dolapları da ana renge uyumlu veya bir alt ya da bir üst tonu üzerinden seçebilirsiniz. Bir de şu var ki, şayet taş, kil, kum, krem, gri, bej ve vizon gibi zamansız ve sakin tonlar seçerseniz, banyonuz daha havadar, dengeli ve pozitif bir atmosfere dönüşür ve dolaplarınızı yıllarca kullanırsınız.

 

<h3>Malzeme seçimine göre banyo dolabı:</h3>

Su ve nem yoğunlukta bir mekan olan banyolara dolap seçerken, dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de, -dolabın kullanım ömrünü belirleyen- malzemesidir. Banyo dolabının malzemesi, günlük kullanımdaki aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı olmalı, suya, buhara ve temizlik ürünlerindeki kimyasallara direnç göstermeli, paslanmaya ve korozyona karşı dayanabilmeli, ek olarak da bakımı kolay olabilmelidir. 

 

<h2>Banyo dolabı nasıl temizlenir?</h2>

 

Bir yanda havlular, diğer yanda kozmetikler… Kişisel hijyen ürünleri, ilaçlar ve bir sürü takı ve aksesuar… Bunların tamamı banyo dolaplarına dolmayı beklerken, o dolapları temizlemek ve kimyasallardan arındırmak için kendimize bir rutin oluşturabilir, bunu da çevre dostu temizlik malzemeleri ve yöntemleriyle yapabiliriz. 

 

Yeşil ürünler kullanarak yapacağınız bir temizlik rutini için, biyolojik olarak parçalanabilen süngerleri, mikrofiber bezleri ve kabartma tozu, sirke ve kastil sabunu gibi çevre dostu temizleyicileri tercih etmelisiniz. Dolap temizliğinin ilk adımında dolaptaki tüm eşyaları indirmek vardır ki bu da hangi eşyaların kalıp hangilerinin farklı bir yerde depolanacağına, hangilerinin de tamamen atılacağına  karar vermek için en uygun andır. Bu arınmayı gerçekleştirdikten sonra ise, bir bez ve doğal solüsyonunuzla temizliğe başlayabilirsiniz. Bu doğal temizleyiciyi hazırlamak için, beyaz sirke ve suyu karıştırın. Sirke kokusu çok güçlüyse, (antibakteriyel özellikleri olduğu için) birkaç damla lavanta veya çay ağacı yağı gibi esansiyel bir yağ ekleyebilirsiniz.

 

Dolaplarınızı temizleyip kuruttuktan sonra, sıra yeniden düzenlemeye geliyor: Şunu unutmayın ki, eşyalarınızı farklı bölümlere koyarak ayırabilmenizi sağlayan kutular,  tepsiler veya sepetler gibi sürdürülebilir düzenleyiciler, en iyi yardımcılarınızdır. Dolayısıyla eşyalarınızı sık kullanımlarına göre ayırın ve her şeyin kolayca erişilebilir olmasını sağlayın. 

Devamını göster
Yetkili Servisler ve Hizmetler
Premium Yetkili Servislerimizle Banyonuzu Yenileyin

İşleri ek zaman ve bütçe harcatmadan, her iş için farklı usta aratmadan, anahtar teslim servis veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL
Mimari & Tasarım Hizmetlerimizden Faydalanın

Sonuçların hayalinizi yansıtması için proje teklifi, iç mimar danışmanlığı ve ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanın.

DETAYLI BİLGİ AL
Bize Ulaşın
MÜŞTERİ İLETİŞİM MERKEZİ
0850 800 5253
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI
0(532) 305 52 53
GÖRÜNTÜLÜ ARAYIN
Uzmanımıza Danışın

Mağazalar & Satış Noktaları

Kale güvencesiyle hizmet alabileceğiniz tüm mağaza ve satış noktalarını görün.

SATIŞ NOKTASI BUL
3D Modelleme ile Banyonuzu Baştan Yaratın!

Banyonuzu gerçek ölçülerde tasarlayın, inceleyin, görerek karar verin.

HEMEN DENE
Alternate Text
Üye Olun

Hemen üye olun, beğendiğiniz tüm ürünleri listeleyerek kaydedin, hızlıca bilgi alın.

HEMEN ÜYE OL
Ülke ve Dil Seçimi
Uygula Vazgeç
Haber bültenimize kaydolun
Yeni koleksiyonlarımızı keşfetmek ve promosyonlarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.
Aboneliğiniz Başarıyla Tamamlandı