1. Ana Sayfa
  2. Tasarım ve İnovasyon
Tasarım ve İnovasyon

Tasarım ve İnovasyon

Kaleseramik olarak yaşadığımız alanlara yeni anlamlar katmak için çalışıyor, iç süreçlerimizden iş yapış kültürümüze kadar birçok unsuru bu vizyon çerçevesinde şekillendiriyoruz.

Kuzey Yıldızı Vizyonumuz

"Kaleseramik olarak yaşadığımız alanlara yeni anlamlar katmak için çalışıyor, iç süreçlerimizden iş yapış kültürümüze kadar birçok unsuru bu vizyon çerçevesinde şekillendiriyoruz. Kuzey yıldızı vizyonumuzu ayakta tutan üç temel değerimizi ise "İnsan-Tasarım-İnovasyon" olarak tanımlamış bulunuyoruz ve bu temel değerlerden besleniyoruz. Paydaşlarımıza, müşterilerimize ve en başta kendimize verdiğimiz bu sözü tutabilmek için her zaman güvenilir, çevik, meraklı ve odaklı hareket etmeye gayret ediyoruz.

Kuzey yıldızı vizyonumuzun tüm iç süreçlerimizde bize yol göstermesinin yanında, en başta inovasyon projelerimizde vücut bulmasına odaklanıyoruz. Özgün ve sürdürülebilir üretim altyapısı ile rakiplerinden ayrışan, odağında ise iç mekan hava kalitesi ve kullanıcı sağlığı yatan Cura Tile by Kale ürünleri ile yaşam alanlarına estetik bir değer katmanın yanında müşterilerimize sağlık odağında üstün fonksiyonel faydalar sunmayı hedefliyoruz. Duvar karosundan banyo mobilyalarına, vitrifiyeden armatürlere kadar birçok ürünümüz hakkında müşterilerimizin ilham alarak yaşam alanlarını şekillendirebilmesini hedeflediğimiz dijital uygulamamız Kale CORE ile yaşam alanlarını güzelleştirirken müşterilerimizin işini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

Attığımız en ufak adımdan yaptığımız yatırımlara kadar ortak hedefimiz ve davamız çerçevesinde hareket ediyor ve kuzey yıldızı vizyonumuzu kerteriz alıyoruz."

Cura Tile

Sağlıklı İç Mekanlar

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1983 yılında yayınlanmış olan “hasta bina sendromu” (HBS) terimi; bina sakinlerinde yaşam konforunda düşüş ile birlikte akut sağlık sorunlarının gözlendiği ve bu gözlemlerin kişilerin bina içerisinde harcadıkları zaman ile ilişkilendirildiği durumları açıklamaktadır. Hasta bina sendromu (HBS) sebeplerinin iç mekan hava kalitesinin yanında, iç mekandaki kimyasal kirleticiler (mobilya, yapıştırıcı vb. elemanların kimyasal emisyon ve uçucu organik bileşik salımı) ve biyolojik kirleticiler (bakteri, küf, mantar, virüs vb.) ile ilişkili olduğu düşünülmektedir. Cura Tile by Kale nem düzenleyici özelliği sayesinde iç mekan hava kalitesini iyileştirmenin yanında iç mekanda kimyasal ve biyolojik kirleticilerin etkisini minimum seviyeye indirmeye yardımcı olur.

İç Mekanda Hava Kalitesinin Önemi

İç ortamdaki havanın, dış ortamdaki havadan yaklaşık 70 kat daha kirli olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla iç hava kalitesi günümüzde öncelikli bir sorun haline gelmiştir. İç mekanda her nefesin sağlıkla alınabilmesi için Kale – İstanbul Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji Biyoteknoloji ve Genetik Araştırma Merkezi İşbirligi ile yürütülmüş olan bilimsel araştırma-geliştirme süreci sonucunda nefes alarak ortam nemini dengeleyen Cura Tile by Kale ürünleri, havada asılı kalabilen ve solunum yolu enfeksiyonu, ateş ve zatürre başta olmak üzere birçok sağlık sorununa yol açabilen zararlı mikroorganizmalara karşı etkili biçimde geliştirilmiştir. İç hava kalitesine etki eden en önemli etkenlerden birisi iç mekanda kullanılan malzemelerin ortama vermiş oldukları Uçucu Organik Bileşikler (VOCs) ile ilgilidir.

Nefes Alan Yaşam Alanları

Adını kullanıcı sağlığını ve doğal çevreyi “iyileştirmekten” alan Cura Tile by Kale ürünleri, iç mekan hava kalitesinin her zamankinden daha önemli olduğu günümüzde, kullanıcıların her nefesi sağlıkla ve güvenle alabilmesi amacı ile geliştirilmiştir. Özgün nano-gözenekli yapısı sayesinde nefes alabilen Cura Tile by Kale ürünleri iç mekan havasının nem seviyesini her mevsim ideal konfor aralığında tutmaktadır. Kullanıcı sağlığı odağında geliştirilen ve nefes alınan havanın kalitesini iyileştiren ürünler, iç mekanda kötü kokuları, küf ve mantar oluşumunu engellemenin yanında klima ihtiyacını düşürerek enerji tasarrufu sağlanmasına katkıda bulunmaktadır.

Koku Giderici Özellik

Nefes alma özelliği ve özgün kimyasal formülasyonu sayesinde Cura Tile by Kale rahatsızlık veren koku moleküllerini parçalayarak iç mekanda kötü kokuların giderilmesine katkı sağlar. İdeal seviyenin üzerindeki nemin yol açtığı kokuların oluşmasını engeller. Mobilya ve yapıştırıcı benzeri yapısal ve dekoratif elemanların iç ortama yaydığı uçucu organik bileşiklerin yanında, sigara, çöp, tuvalet / gider kokusu, evcil hayvan ve kıyafet / ayakkabı kokusu benzeri rahatsız edici kokuların giderilmesine katkı sağlar.

Birsel+Seck İşbirliği

Cura Tile by Kale imza serisi ürünlerinin tasarımı Fast Company tarafından tasarım dünyasının en yaratıcı 100 insanı arasında gösterilen Ayşe Birsel ve Bibi Seck işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Tasarım Hikayesi Anadolu medeniyetlerinin ‘evrensel yaratılış’ tasviri için kullandıkları ortak mimari eleman olan mukarnasın sahip olduğu geometrik ahenk ve matematiksel düzen incelenmiştir

Zamansız Olanı Tasarlamak

Anadolu medeniyetlerinin yüzyıllar içerisinde bırakmış olduğu mimari izlerin yaratıcı bir tasarım sürecinde yeniden ele alınması ile oluşan tasarımda zamansız bir estetik değere ulaşmak hedeflenmiştir. Ürün tasarım süreci bütünsel olarak fonksiyonel fayda – estetik değer – kullanım yeniliği – çevreye duyarlı ve sorumlu üretim kriterleri kapsamında şekillenmiştir.

Ürün Kişiselleştirme Esnekliği

Özgün ürün tasarımı sayesinde yatay ve düşey döşemede farklı bir çok strüktür elde etmek mümkündür.

Ülke ve Dil Seçimi
Uygula Vazgeç
Haber bültenimize kaydolun
Yeni koleksiyonlarımızı keşfetmek ve promosyonlarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.
Aboneliğiniz Başarıyla Tamamlandı