1. Ana Sayfa
  2. Reddot Ödül
Kaleseramik Red Dot Design Award’dan Yine Ödülle Döndü
2023
Kaleseramik, tasarım dünyasının en önemli yarışmalarından kabul edilen Red Dot Design Award’dan ikinci kez ödülle döndü. Kaleseramik’in ünlü İtalyan mimar Paolo Cesaretti tarafından yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımıyla tasarlanan 2022 Cersaie stant tasarımı ile “Red Dot Award: Brands & Communication Design 2023” ödülüne layık görüldü.


Yaşam alanlarına ilham veren bütünsel tasarımlarını, stant tasarımına da taşıyan Kaleseramik, sektörün dünyadaki en önemli buluşma noktası olarak kabul edilen Cersaie Fuarı’nda, Paola Cesaretti tarafından hazırlanan stant tasarımıyla, “Red Dot Award: Brands & Communication Design 2023” ödülünü aldı.


Fuara, güçlü markalarının sürdürülebilir ürün ve tasarımları ile yer alan Kaleseramik hem ürünleri hem verdiği “İyi Bak Dünyana” mesajı hem de ünlü İtalyan mimar Paolo Cesaretti’nin mesajın ruhuna uygun yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzemelerden tasarladığı standı ile ilgi odağı olmuştu.


Kaleseramik, 2019 yılındaki sonsuzluk sarmalı içinde mükemmelliğe ve dayanıklılığa çağrı yapan Cersaie stant tasarımı ile 2020 yılında da aynı ödülü kazanmıştı.


Paolo Cesaretti :“Kale geçmişten gelen ve geleceğe yönelen büyük bir enerjiye sahip”


“Gerek Cersaie 2020 ve 2023 de kazandığımız Red Dot Ödülü, müşteri ve tasarımcı birlikte omuz omuza çalıştığında sonucun her zaman başarılı olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Ve elbette, ödülleri de işimizin kalitesinin bir şekilde takdir edilmesi olarak görüyoruz. Aldığımız ödüller doğru yolda olduğumuza ve bu yönde ilerlememiz gerektiğine dair de bize güven veriyor.


Amacım, sektörün ön saflarında yer alan uluslararası bir şirket olan Kale’nin kalitesini ve benzersizliğini tasarım yoluyla ortaya koymak. Kale'de güçlü bir miras algısı ve aynı zamanda gerçek bir kozmopolit tutum görüyorum. Geçmişten gelen ve geleceğe yönelen büyük bir enerjiye sahip. Ne zaman onlar için bir şeyler tasarlasam, aklımda bu his var. Ve bunu iletmek için doğru biçimsel ifadeyi arıyorum.


Tasarım ve iletişim açısından birçok farklı çözümü deneme fırsatı bulduk. Bu, bir tasarımcı için seramik imalatı gibi spesifik ve fakat sürekli de değişen bir sektördeki yeteneklerini ve uzmanlığını geliştirmek için harika bir fırsat oldu.”


Dünyaya iyi bakan ürün ve tasarımlar özel stantta katılımcılarla buluştu


Kaleseramik, ünlü İtalyan mimar Paolo Cesaretti tarafından yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımıyla tasarlanan 400 metrekarelik standında; Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, T-One ve Edilcuoghi Edilgres markalarının en yeni ürün ve koleksiyonlarını “İyi Bak Dünyana” konsepti ile tüketici ve profesyonellerin beğenisine sunmuştu. 


Dünyanın önde gelen seramik üreticilerinin, tüketici ve profesyonellerle bir araya geldiği Cersaie Fuarı’nda, Türkiye’nin lider seramik karo üreticisi Kaleseramik de sürdürülebilirlik temalı mesajı, ürünleri ve standı ile katılımcılara ilham verici bir deneyim sundu. Cersaie 2022 kapsamında, tüm dünyaya Kale Grubu’nun sürdürülebilir bir dünya temelinde başlattığı “İyi Bak Dünyana” mesajını veren Kaleseramik, aynı zamanda yaşam alanlarını yeniden şekillendiren ürünleri ve fark yaratan standı ile büyük ilgi görmüştü.


Ünlü İtalyan mimarın tasarladığı stantta, sürdürülebilirlik teması doğrultusunda Kalebodur’un sektöre kazandırdığı çevreye karşı duyarlı bir teknolojik ürün olan ve aynı zamanda Türkiye’de üretilen en büyük, en ince porselen seramik olan Kalesinterflex kullanıldı. 


Dünyanın farklı ülkelerinde birçok prestijli projenin tercihi olan Kalesinterflex, enerji tüketimi 3 kat, elektrik tüketimi ise 4 kat daha düşük olmasının yanında çevreye yaydığı karbon emisyonu, geleneksel seramik üretimine göre bin kat daha az olması ile öne çıkıyor. 


Red Dot Tasarım Ödülü Hakkında:


Red Dot Design Award, tasarım alanındaki çeşitliliği profesyonel olarak değerlendirebilmek amacıyla üç disipline ayrılmıştır: “Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı”, “Red Dot Ödülü: Markalar & İletişim Tasarımı” ve “Red Dot Ödülü: Tasarım Konsepti”. Red Dot Award, yaklaşık 20.000 bin ürünün yarıştığı, dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından bir tanesidir. İlk kez 1955’te jüri, dönemin en iyi tasarımlarını değerlendirmek amacıyla bir araya geldi. 1990’larda, Red Dot CEO’su Profesör Dr. Peter Zec, ödüle ad verdi ve markasını kazandırdı. O zamandan beri peşinden koşulan "Red Dot" ödülü, tasarım mükemmelliğinin uluslararası saygı gören mührü oldu. Ödül kazananlar yıllıklarda, müzelerde ve online mecralarda sergilenmektedir

ü
Yetkili Servisler ve Hizmetler
Premium Yetkili Servislerimizle Banyonuzu Yenileyin

İşleri ek zaman ve bütçe harcatmadan, her iş için farklı usta aratmadan, anahtar teslim servis veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL
Mimari & Tasarım Hizmetlerimizden Faydalanın

Sonuçların hayalinizi yansıtması için proje teklifi, iç mimar danışmanlığı ve ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanın.

DETAYLI BİLGİ AL
Bize Ulaşın
MÜŞTERİ İLETİŞİM MERKEZİ
0850 800 5253
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI
0(532) 305 52 53
GÖRÜNTÜLÜ ARAYIN
Uzmanımıza Danışın

Mağazalar & Satış Noktaları

Kale güvencesiyle hizmet alabileceğiniz tüm mağaza ve satış noktalarını görün.

SATIŞ NOKTASI BUL
3D Modelleme ile Banyonuzu Baştan Yaratın!

Banyonuzu gerçek ölçülerde tasarlayın, inceleyin, görerek karar verin.

HEMEN DENE
Alternate Text
Üye Olun

Hemen üye olun, beğendiğiniz tüm ürünleri listeleyerek kaydedin, hızlıca bilgi alın.

HEMEN ÜYE OL
Ülke ve Dil Seçimi
Uygula Vazgeç
Haber bültenimize kaydolun
Yeni koleksiyonlarımızı keşfetmek ve promosyonlarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.
Aboneliğiniz Başarıyla Tamamlandı
Paylaş