Arama sadece ürün isimlerinde yapılmaktadır. Daha özel bir arama yapmak isterseniz, Detaylı Arama ile ürün sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

ETKİNLİKLER

Gülermak A.Ş Yönetim Binası Kalebodur ürünleriyle yeni yüzüne kavuştu!

1

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Gülermak A.Ş. Yönetim Binası'nın iç mekan, cephe ve peyzaj tasarımını gerçekleştiren Eskiz Mimarlık, projede Kalebodur ürünlerini tercih etti.

Çoğunlukla ulaşım altyapı projelerinin gereksinim duyduğu çelik elemanların üretimini yapan Gülermak A.Ş. için geliştirilen projenin konseptinde kuruluşun önemli bir hizmet alanı olan demiryolu teması etkin olmuş.

Birbirine benzer şekilde tekrarlanan kompozit kaplamalı cephelerden oluşmuş yapı ilk bakışta anıtsal bir duruşa sahip. Monokrom renk yelpazesinde granitin verdiği doğal ışık yansımaları yapının doğu cephesine hareket getiriyor. Yönetim binasının 110 metre uzunluğundaki bu cephesinde, şeffaf yüzeylerin gereksinim duyduğu güneş kontrolünü sağlamak üzere farklı mermer cephe blokları tercih edilmiş. Ana girişse siyah granit ile çerçevelenmiş biçimde kurgulanmış. Böylelikle mermer blok ve geniş yatay yapı, uyumlu bir kompozisyon kurmuş. Cephede parçalar farklı farklı boyutlandırılmış; aynı boyut ikinci kere tekrarlanmıyor.

Cephe sistem detayı, konvansiyonel betonarme karkas ve tuğladan oluşan bir yüzeyde mantolama ve boya üzerine uygulanmış mekanik taşıyıcılı mermer giydirmeden oluşmuş. Mantolama ve boya uygulaması mermer giydirme arkasında kesintisiz devam ettirilmiş; böylelikle yapının enerji verimliliği arttırılmış ve çok parçalı cephe tasarımına rağmen iyi bir su yalıtımı kalkanı oluşturulmuş. Ege Bölgesi içerisinde yağışların sebep olduğu yüzey bozulmaları açısından en sorunlu cephe doğu yönü olduğu için yapıya eklenen geniş saçak hem tüm yatay kitleyi üçüncü boyutta tamamlıyor, hem de hakim rüzgar yönünde suyu yapı cephesinden uzaklaştırıyor.

360 fuar için tıklayınız.

Geri
İlgili Dökümanlar

Gönderiliyor

E-Posta adresiniz sisteme başarıyla kaydedilmiştir.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

ÜRÜN KATALOĞU