Arama sadece ürün isimlerinde yapılmaktadır. Daha özel bir arama yapmak isterseniz, Detaylı Arama ile ürün sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

ETKİNLİKLER

Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nde Kalebodur İmzası

1

İzmir'in merkezinde yer alan bitişik nizam parseldeki bir yapı, MartıD Mimarlık tarafından Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Hizmet Binası olarak tasarlandı. Yapıda Kalebodur'un ürünleri kullanıldı.

Odanın yönetim kuruluyla yapılan ilk görüşmelerde, beş kat imarlı binanın, kamuya açık bir kafeterya/bistro, kütüphane, toplantı ve çalışma mekanlarından oluşan bütüncül bir kurguyla çalışması talebi doğrultusunda etütler gerçekleştirilmiş. Ancak sonrasında, binanın bir dolaşım çekirdeğine bağlı bağımsız katlardan oluşan ofis binası olarak kurgulanmasının daha esnek bir işletim olanağı sağlayacağı düşüncesiyle karar değiştirilmiş. Bunun üzerine zemin katta bağımsız girişli bir kafeterya ile bir ortak çekirdeğe bağlı 4 ofis katından oluşan katlı bir yapı kurgulanmış.

Bitişik nizamda, 6.65 metre cepheli ve kat alanı 75 m2 olan kısıtlı bu alanda, dolaşım ve servis çekirdeği parselin dar kenarlarından birine yaslanarak ofis kullanım alanı mümkün olan en geniş boyutlara taşınmış. Binanın hem doğal ışık alabildiği hem de sokakla görsel bağ kurabildiği kuzey cephesi, kütle karakterini yansıtmak üzere özel olarak çalışılmış. Binanın işlevi ve kullanıcılarının mesleki uğraşları ile topoğrafya - yüzey ilişkisi referans alınarak bir rölyef yüzey tasarımı gerçekleştirilmiş. Bu geometrik rölyef cephenin meydana getirdiği farklı ışık kırılmaları iç mekanda gün boyu süren dinamik bir etki yaratıyor.

360 fuar için tıklayınız.

Geri
İlgili Dökümanlar

Gönderiliyor

E-Posta adresiniz sisteme başarıyla kaydedilmiştir.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

ÜRÜN KATALOĞU