Arama sadece ürün isimlerinde yapılmaktadır. Daha özel bir arama yapmak isterseniz, Detaylı Arama ile ürün sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

ETKİNLİKLER

Kalebodur'un seramik karolarının kullanıldığı Studio Loft, İzmir'e çok yakıştı.

1

Kalebodur'un seramik karolarının kullanıldığı Studio Loft, fotoğraf stüdyosunun ve sergi alanlarının yanı sıra yaşam alanlarına da yer açıyor. Yerce Mimarlık ve Zaas tasarımı yapıda özel ve kamusal ayrımı işlevleri bir araya getirerek yeniden ele alınıyor.

Proje, İzmir'in sıkışık bir yerleşime sahip bölgesi Alsancak'ta, yoğun araç ve yaya trafiğinin olduğu caddeye paralel sakin bir sokakta yer alıyor. Beş ve altı katlı apartmanların bulunduğu bu sokakta, standart denebilecek bir apartmanın zemin katı ve üst katını kapsayan dairenin, fotoğraf stüdyosu olarak tasarlanması projenin başlangıç noktasını oluşturuyor.

Proje, sergileme işlevi ile birlikte kamuya daha çok açılma olasılığına sahip oluyor. Bu noktada apartmanın önünde bulunan ve kamuya ait olan geniş kaldırımla bütünleşme arayışı sergiliyor. Kaldırım kotu ve kaplama malzemesi iç mekanda da sürekliliğini devam ettirirken mekanın bu cephesinde kayar katlanır doğramalar ile kentsel mekan ve iç mekan bütünleşmesine olanak sunulmuş. Böylece sokak iç mekana, iç mekan da sokağa akabiliyor. Sergi ziyaretçisi, "filtre" algısını mümkün olduğunca hissetmeden, sokaktan sergi mekanına dahil olabilme şansına sahip oluyor. Kente ve apartmana ait bu geniş kaldırımın, sergi açılışlarında insanların "sokak rahatlığında" birbirleri ile iletişim kuracakları sosyal alana dönüşmesi düşünülmüş.

Detaylar için tıklayınız.

360 fuar için tıklayınız.

Geri
İlgili Dökümanlar

Gönderiliyor

E-Posta adresiniz sisteme başarıyla kaydedilmiştir.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

ÜRÜN KATALOĞU