Arama sadece ürün isimlerinde yapılmaktadır. Daha özel bir arama yapmak isterseniz, Detaylı Arama ile ürün sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

ETKİNLİKLER

Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu, iç zemin kaplamaları ve ıslak hacimlerinde Kalebodur kullanıldı.

1

Stadyum gibi büyük yapılarda, dolaşımın yoğun olduğu alanlarda, özellikle maç zamanı normalin üstünde bir yoğunluk olması sebebiyle kullanılan malzemenin sertliğini, aşınmaya, lekelenmeye ve kimyasal etkilere karşı dayanımı önem kazanıyor. Bu tip ihtiyaçlara estetik kaygılar doğrultusunda cevap vermek adına, projenin iç zemin kaplamalarında ve ıslak hacimlerinde Kalebodur ürünleri kullanıldı.

Soğuk ve kuru bir iklime sahip Sivas, kış aylarında yoğun kar yağışına ve sert kuzey rüzgarlarına maruz kalıyor. Stadyumun tasarımında da bu iklim verileri göz önüne alınmış, enerji verimliliği yüksek pasif iklimlendirme önlemleri, aktif enerji üretim sistemleri, yağmur suyu hasadı ve gri su döngü sistemleriyle yapı, ekolojik tasarım kriterlerine uygun şekilde kurgulanmış. Yapı kabuğunun kompakt ve içe dönük olarak tasarlanması, kuzeyden esen soğuk rüzgarlara karşı tampon oluşturulmasında ve iklimlendirme maliyetlerinin düşürülmesinde önemli rol oynamış.

Detaylı bilgi için: http://mimarlarabulten.com/yazilar/cevresine-uyan-tasarim

360 fuar için tıklayınız.

Geri
İlgili Dökümanlar

Gönderiliyor

E-Posta adresiniz sisteme başarıyla kaydedilmiştir.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

ÜRÜN KATALOĞU