Arama sadece ürün isimlerinde yapılmaktadır. Daha özel bir arama yapmak isterseniz, Detaylı Arama ile ürün sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

ETKİNLİKLER

Bu Toprakların Kale'si 59 Yaşında

1

Kale Grubu, Seramik Bayramı'nı 145 milyon liralık yatırımla kutladı

Kale Grubu'nun "59'uncu Kuruluş Yıldönümü" ve geleneksel "Seramik Bayramı" grubun doğduğu topraklar olan Çanakkale'nin Çan ilçesinde düzenlenen törenlerle yapıldı. Grubun yeni granit fabrikası ve yeni duvar karosu masse hazırlık tesisleri açılırken, 2. Sinterflex fabrikasının temeli atıldı. Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, "Kurucumuz ve Onursal Başkanımız rahmetli İbrahim Bodur'dan aldığımız sanayi bayrağını Çanakkale ruhuyla daha yükseklere çıkarma azim ve kararlılığındayız" dedi.

Kale Grubu'nun 59 yıldır kesintisiz devam eden "Seramik Bayramı" törenleri, bu yıl ilk kez Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı rahmetli Dr. (h.c) İbrahim Bodur'un yokluğunda gerçekleştirildi. Kale Grubu'nun temellerinin atıldığı Çan ilçesindeki fabrikalar topluluğunda yapılan törenlere eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Çanakkale Valisi Hamza Erkal başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda davetli, iş ortağı, çalışan ve misafir katıldı.

Gerçekleştirdiği sanayi atılımlarıyla Türk seramik sektörüne öncülük eden Kale Grubu'nun "Kuruluş Yıldönümü" ve "Seramik Bayramı" kutlamaları, 26 Temmuz Salı günü start aldı. Törenler yüzme yarışı finali ve spor turnuvalarında derece alanlara ödüllerin verilmesiyle başladı. Ardından sünnet töreni ve mevlit okunmasıyla süren etkinliklerle 106 minik sünnet edilerek, bugüne kadar Seramik Bayramları kapsamında sünnetleri gerçekleştirilen çocuk sayısı 15 bin 100'e ulaştı. Kaleseramik Fabrikaları'nın havuz başı sosyal tesislerinde verilen geleneksel akşam yemeğinin ardından, sünnet çocukların geçiş töreni gerçekleşti.

27 Temmuz Çarşamba günü konferans salonunda düzenlenen 59. Yıl Seramik Bayramı Resmi Töreni'nden sonra, programlar kapsamında, granit fabrikası açılışı, 2. Sinterfleks fabrika temel atma töreni ve yeni duvar karosu masse hazırlık tesislerinin açılışları yapıldı. Bu üç yatırımın toplam tutarının 145 milyon lirayı buldu.

360 fuar için tıklayınız.

Geri
İlgili Dökümanlar

Gönderiliyor

E-Posta adresiniz sisteme başarıyla kaydedilmiştir.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

ÜRÜN KATALOĞU